Зелений театр


Зелений театр це театр просто неба, який був побудований на схилах Дніпра в 1949 році і знаходиться в парку Аскольдова могила, неподалік Маріїнського парку. Елементом Зеленого театру є одна із двох казематних стін колишньої військової споруди 19 століття Нової Печерської фортеці. Перші стіни Зеленого театру з’явилися у середині 19 століття. Тоді було ухвалено рішення посилити укріплення навколо Печерської фортеці, закривши яр двома підпірними стінами, які б прикривали водокачку на березі Дніпра. Обидві стіни мають внутрішні галереї (зокрема і підземні), рушничні та кілька артилерійських бійниць.

Верхня напівкругла підпірна стіна була збудована у 1853—1864 роках. Нижня пряма підпірна стіна побудована трохи пізніше, в 1856 — двоярусна склепінчаста галерея з рушничними бійницями. Вона повинна була закривати підходи до Ланцюгового мосту (підірваний у червні 1920 року польськими військами, що відступали; до наших днів збереглося 3 опори мосту, які можна побачити лише коли в Дніпрі знижується рівень води) і охороняти Подільський набережний верк (зміцнення), більш відомий як Подільські. ворота. Через обидві підпірні стіни проходив підземний хід, що з’єднував майстерні на Арсенальній та водокачку на березі Дніпра. По підземеллю було прокладено чавунні водопровідні труби.

На початку 20 століття фортецю почали використовувати як склад, а верк — як водокачку. Пізніше вежу знесли, а між мурами збудували кінотеатр. Кінотеатр був збудований після Другої світової війни у 1949 році. Центр міста був руїнами, тож архітектор Олександр Власов запропонував побудувати розважальний центр на схилах Дніпра. Тут був розбитий парк із каруселями та амфітеатр на 4 0000 місць. З відкриттям Жовтневого палацу та Гідропарку Зелений театр втратив популярність.

На початку 1980-х років було здійснено реконструкцію Зеленого театру: упорядкували зливні колодязі, зміцнили верхню стіну, спорудили гранітні підпірні стіни, а також двоярусні балкони на 900 місць із лоджіями. З 2011 року у Зеленому театрі розміщувався однойменний літній нічний клуб, але у вересні 2014 року рішенням суду комплекс повернули у власність громади через невиконання умов оренди та клуб було закрито.

Де знаходиться зелений театр?