Аптека-музей

Аптека-музей є експозицією, присвяченою історії становлення української фармацевтики та аптечної справи. У 1728 році німець Йоганн Гейтер відкрив на Подолі неподалік Андріївського узвозу першу в Києві приватну аптеку, патент на яку він отримав по указом імператора Петра ІІ від 28 липня 1728 року. Після його смерті, в 1751 році, аптека перейшла у спадок його вдові Ганні Гейтер. У тому ж році управлінням аптекою зайнявся Георг-Фрідріх Бунге, який згодом став зятем Анни і дав початок династії київських фармацевтів.

Будучи єдиною приватною аптекою, вона приносила Бунзі великий прибуток (державна аптека при госпіталі була призначена виключно для військових). Після страшної подільської пожежі 1811 року будівля аптеки була перебудована у формах класицизму архітектором О. Меленським (Андрій Іванович відзначився проектами таких споруд у Києві як: пам’ятник Магдебурзькому праву, Воскресенська церква Флорівського монастиря, церква Святого Миколая на Аскольдовій могилі, церква Різдва Христового, Хрестовоздвиженська церква). Аптека проіснувала більше століття, до 1835, після чого будинок був проданий і переходив з рук в руки. 1983 року в цьому приміщенні розпочалася реставрація та створення аптеки-музею, відкриття якої відбулося у 1986 році.

На першому поверсі музею відтворено інтер’єр аптеки 18-19 століть. Тут представлені аптечний посуд, меблі, стоматологічні та хірургічні інструменти та ін. У підвалі — кілька інсталяцій: хата знахарки, келія монаха-травника, лабораторія алхіміка.

Де знаходиться аптека-музей?

вулиця Притисько-Микільська, 7
044 425 2437