Готель “Україна”

На місці, де збудували готель, у 1912—1944 роках розміщувався «хмарочос Гінзбурга» — багатоповерховий прибутковий будинок Льва Гінзбурга. , який до 1928 року був найвищим будинком на території УРСР. Лев Борисович був київським купцем 1-ї гільдії, будівельним підрядником, мільйонером. Входив до десятки найбагатших киян початку 20 століття. Власник «Будівельної фірми Льва Гінзбурга», яка збудувала у Києві національний банк України, будинок національної філармонії України, будинок вчителя та національний художній музей України. Після вибухів у вересні 1941 року хмарочос Гінзбург був сильно пошкоджений і остаточно зруйнований на початку 1950-х років.

Розробку генерального проекту реконструкції центральної частини Києва доручили інституту “Київпроект”. У 1948 році сформувалася творча група архітекторів у складі: О. Власов (головний архітектор Києва, керівник колективу), О. Добровольський, О. Малиновський, В. Єлізаров, Б. Приймак, О. Заваров та інші. Пізніше, у 1949 році, у зв’язку з переходом Власова на роботу в Москву, керівником групи призначається Добровольський (новий головний архітектор Києва; особняк Ватутіна, станція метро Хрещатик, завод Більшовик, аеропорт Бориспіль, Північний міст та будинок із зіркою). На початку 1950-х років, на краю Печерського плато, було проведено роботи з остаточного розбирання фундаменту хмарочоса Гінзбурга та підготовки майданчика для будівництва нового висотного готелю.

У 1953 році вийшла постанова Ради Міністрів СРСР, згідно з якою розпочалися проектні роботи над спорудою. Земляні роботи почалися 1954 року, а після численних переробок, зокрема пов’язаних із боротьбою з надмірностями архітектури, 1955 року почали закладати фундамент. У процесі будівництва проект кілька разів змінювали, і через боротьбу з архітектурними надмірностями проект готелю значно урізали, зменшили поверховість та прибрали шпиль. Саме будівництво готелю-хмарочоса почалося 1958 року і завершилося 1961-го. При спорудженні готелю вперше у Києві застосовані шатрові панелі перекриттів одного типорозміру та збірна залізобетонна опалубка для конструкцій фундаментів. Вона складається із плоских плит (товщина 7 сантиметрів), з’єднаних болтами. Плити опалубки увійшли до складу конструкції фундаментів. Вдало використано перепад рельєфу з боку вулиця Городецького – тут споруджено підпірну стінку висотою 14 метрів.

Офіційне відкриття відбулося 28 вересня 1961, готелі було присвоєно назву «Москва». 1979 року в будівлі з’явилася сауна з басейном. 2001 року готель «Москва», на честь 10-річчя незалежності України, перейменували на готель «Україна», а 2003 року готель частково реставрували – кількість номерів скоротилася з 427 до 374. За роки існування готелю в ньому зупинялися шановні політики, дипломати , відомі актори, художники, спортсмени, музиканти та космонавти Всі номери оснащені телебаченням, Інтернетом та телефонами. У будівлі знаходиться ресторан, банкомат, салон краси, сауна, пральня, вбиральня, пункт дрібного ремонту одягу, конференц-зали, бізнес-центр і автостоянка на 69 місць.

Де знаходиться готель “Україна”?

вулиця Інститутська, 4